Szpital w Ameryce otrzyma środki na rozbudowę bazy rehabilitacyjnej

 

Miło nam poinformować, że Szpital w Ameryce otrzyma środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację projektu pt. „Rozbudowa bazy rehabilitacyjnej, która umożliwi pobyt dzieci wraz z opiekunami”. Wartość inwestycji to 6,5 mln zł, z czego 4,9 mln zł stanowią środki unijne.

 

EFRR1

 

Przedmiotem projektu jest nadbudowa jednego z budynków szpitalnych oraz zakup nowoczesnego sprzętu i aparatury medycznej, co znacznie poprawi warunki leczenia i dostępność naszych usług pacjentom z całego regionu.

Podpisanie umowy, niestety w „reżimie pandemicznym” odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

Pragniemy serdecznie podziękować Panu Marszałkowi Gustawowi Markowi Brzezinowi i Panu Wicemarszałkowi Marcinowi Kuchcińskiemu, odpowiedzialnemu za ochronę zdrowia w naszym województwie, oraz pozostałym członkom Zarządu Województwa - Panu Wicemarszałkowi Mironowi Syczowi, Pani Sylwii Jaskulskiej i Pani Jolancie Piotrowskiej za udzielone nam wsparcie, jak również umożliwienie podnoszenia standardów opieki zdrowotnej, dzięki czemu nasi pacjenci będą mogli skorzystać z lepszej bazy rehabilitacyjnej, a personel medyczny szpitala z nowocześniejszego sprzętu.

 

Podpisanie Umowy