Bezpłatne badania postawy u dzieci


 

Szanowni Państwo !

 

Zapraszamy Państwa dzieci do udziału w międzynarodowym projekcie pn. „Program profilaktyki wad postawy i bocznego skrzywienia kręgosłupa  u dzieci z małych miast i wsi” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej  EISiP Litwa-Polska-Rosja 2007-2013.

Projekt obejmuje głównie prowadzenie bezpłatnych badań przesiewowych dotyczący wad postawy i bocznego skrzywienia kręgosłupa wśród uczniów w wieku 7 – 13 lat.

 

LPR logo

 

 

Badania są prowadzone przez zespół specjalistów składający się z lekarza i fizjoterapeutów z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu diagnostycznego na terenie Szkoły, do której uczęszcza dziecko. Udział w projekcie umożliwi wszystkim uczniom w wymienionej  grupie wiekowej  dostęp do profesjonalnej diagnostyki wad postawy i bocznego skrzywienia kręgosłupa. W przypadku wykrycia zagrożenia skoliozą dzieci będą miały możliwość uczestniczenia w bezpłatnym czternastodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce.

Wyniki przeprowadzonych w ramach projektu badań wskażą rodzicom i opiekunom  dalszy tok postępowania profilaktycznego lub leczniczego z dzieckiem.

Projekt został objęty Honorowym Patronatem przez Warmińsko-Mazurskiego  Kuratora Oświaty w  Olsztynie.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z panią Krystyną Klucewicz  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub  tel. 89 519 48 11

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce jest jednym z największych Szpitali w Polsce zajmujących się schorzeniami narządu ruchu. Znamy problemy naszych pacjentów. Mamy profesjonalną, wykształconą i oddaną dla pacjentów kadrę pracowników. W wielu przypadkach można było zapobiec wadom postawy, skoliozom czy innym chorobom układu kostnego  dzieci.

Z poważaniem

Menadżer projektu

Krystyna Klucewicz

 

DEKLARACJA UDZIAŁU W BADANIU