„Dzień Amerykański w Ameryce”

 

 

„Dzień Amerykański w Ameryce”

 

16 lipca w naszym Szpitalu odbyła się impreza upamiętniająca rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości. Jej główną atrakcją były wybory Prezydenta Ameryki.Do rywalizacji o „fotel prezydencki Ameryki” stanęło czterech kandydatów, którzy przez kilka dni przygotowywali wspólnie ze swoimi sztabami kampanie wyborcze. Prace były bardzo intensywne, ponieważ musieli sprostać wielu zadaniom: m.in. przygotowanie stroju związanego ze Stanami Zjednoczonymi, ułożenie wiersza lub  piosenki o tematyce amerykańskiej, przygotowanie programu oraz plakatu wyborczego, przygotowanie przemówienia nt. integracji osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych w naszym Szpitalu, zgłębienie wiedzy o Szpitalu w Ameryce i USA.
dz.a
Przygotowanie kandydatów i ich sztabów wyborczych oceniała specjalna komisja, w skład której weszli wychowawcy przyszpitalnej szkoły i pacjenci. Decydujący głos mieli jednak wyborcy, czyli wszyscy pacjenci.

Rywalizacja była ogromna, poziom przygotowania kandydatów wysoki, ale zwycięzca mógł być tylko jeden! Największą ilość głosów, zarówno od komisji jak i pacjentów – wyborców zdobyła Gosia Klimczuk (Oddział Rehabilitacyjny), która wygłosiła bardzo wzruszające przemówienie na temat tolerancji, integracji i wyrozumiałości dla osób niepełnosprawnych.

Dzień amerykański w naszym Szpitalu obchodziliśmy już po raz drugi. Kolejny raz do współpracy udało nam się zaprosić Ambasadę USA w Warszawie, która ufundowała upominki dla naszych pacjentów. (Za co serdecznie dziękujemy!)

„Dzień amerykański w Ameryce ” spotkał się z wielkim entuzjazmem wśród pacjentów. Kolejny raz okazał się nie tylko świetną wakacyjną rozrywką, ale również pozwolił nam upowszechnić wśród dzieci wiedzę o Ameryce zza Oceanu, jej kulturze i zwyczajach.