Benedyktynki na Dzień Dziecka

 

 

Benedyktynki  na  Dzień  Dziecka

 

benedyktynki1

 

 

 

Drugiego czerwca w Szpitalu w Ameryce uroczyście obchodzono Międzynarodowy Dzień Dziecka. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia było sadzenie przez dzieci drzewek, tzw. benedyktynek.

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pracowników Nadleśnictwa Jagiełek z Olsztynka dzień ten był szczególny dla naszych pacjentów.

 

 

 

 


benedyktynki2Godziny przedpołudniowe  pacjenci spędzili na terenie szkółki leśnej Jagiełek, gdzie czekało na nich wiele atrakcji: pieczenie kiełbasek na ognisku, słodki poczęstunek oraz wiele konkursów i zabaw przygotowanych przez leśników.

Na zakończenie pobytu w szkółce leśnej, Pani Nadleśniczy – Bożena Przesław przekazała dzieciom sprzęt sportowy. W imieniu pacjentów serdecznie dziękujemy za wspaniały prezent, który uprzyjemni spędzanie czasu wolnego od ćwiczeń dzieciom przebywającym na rehabilitacji w naszym szpitalu.benedyktynki3


Dzieci wróciły do Szpitala w wyśmienitych humorach. Mimo zmęczenia czekały niecierpliwie na najważniejsze wydarzenie obchodów swojego święta – sadzenie sosen papieskich. Przy pomocy pracowników Nadleśnictwa Jagiełek pacjenci posadzili przy Szpitalu trzydzieści benedyktynek.

Sosny zostały wyhodowane z nasion poświęconych przez Ojca Świętego Benedykta XVI, podczas pielgrzymki do Polski w 2006 r. Sadzonki sosen były darem leśników z Nadleśnictwa Jagiełek w Olsztynku.

W uroczystym sadzeniu sosen wzięli udział również zaproszeni goście, między innymi Starosta Olsztyński Mirosław Pampuch, Wicemarszałek Województwa Jolanta Szulc, Arcybiskup Edmund Piszcz oraz przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

benedyktynki4benedyktynki5Po posadzeniu drzewek uczestnicy spotkania wysłuchali koncertu Rodzinnego Zespołu Sygnalistów Myśliwskich z  Lidzbarka Welskiego oraz obejrzeli  występy artystyczne przygotowane przez małych pacjentów przy pomocy nauczycieli Zespołu Szkół Podstawowo - Gimanzjalnych.

Dzień ten był wyjątkowy dla wszystkich, zarówno dla pacjentów, zaproszonych gości, jak i personelu Szpitala. Na pewno zapadnie on na długo w naszej pamięci.