Bezpieczeństwo pacjentów w regionie najważniejsze

 

 

10 października br. w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce odbyła się konferencja naukowo – szkoleniowa,  w której udział wzięli dyrektorzy szpitali województwa warmińsko – mazurskiego.


Konferencja kierowana była do kadry kierowniczej zakładów opieki zdrowotnej i stanowiła część dwudniowego szkolenia, zorganizowanego przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie,dla dyrektorów szpitali województwa warmińsko– mazurskiego w zakresie planowania obronnego i przygotowania dodziałania placówek ochrony zdrowia w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwapaństwa, które odbyło się w dniach 9 -10.10.2008 w Waplewie.


Podczas spotkania w Szpitalu w Ameryce dyskutowano nad wypracowaniem optymalnych rozwiązań mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

 

10.10.2008


Uczestnicy spotkania  mieli możliwość wysłuchania trzech interesujących wykładów.

Pierwszy z referatów dotyczył Systemu informatyzacji placówek ochrony zdrowia w zakresie zabezpieczenia potrzeb medycznych w czasie stałej oraz podwyższonej gotowości obronnej. Jego autorem był dr inż. Roman Lewandowski.

Kolejny wykład, przedstawiony przez prof. UWM dr hab. med. Ireneusza M. Kowalskiego obejmował tematykę  Możliwości współpracy szpitali regionu z Wydziałem Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Referat przygotowany przez prof. dr hab. Mariusza Majewskiego pt: E-medycyna – wirtualne podstawy diagnostyki, szkoleń i zarządzania został wygłoszony w zastępstwie przez prof. Ireneusza Kowalskiego

Po zakończeniu części naukowej, uczestnicy konferencji zwiedzili Szpital.

Pokaż wszystkie aktualności