W Szpitalu powstała Katedra Rehabilitacji UWM

 

Rok temu Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce nawiązał współpracę z Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Na mocy podpisanego porozumienia kilkudziesięciu studentów  pielęgniarstwa odbyło w Szpitalu praktyki zawodowe. Teraz przyszła kolej na zacieśnienie współpracy.

 

Dyr Roman Lewandowski

W Szpitalu w Ameryce została utworzona Katedra Rehabilitacji UWM. Szpital jako jednostka związana z Wydziałem Nauk Medycznych prowadzić będzie działalność naukową i dydaktyczną w zakresie rehabilitacji dzieci i młodzieży. Od wrześnie br. w naszym Szpitalu kształcić będą się nie tylko pielęgniarki i fizjoterapeuci  ale również przyszli lekarze.

Utworzenie Katedry i Kliniki Rehabilitacji w naszej jednostce to dla nas ogromny sukces. Świadczy  nie tylko o potencjale  naukowym i kadrowym naszego Szpitala, ale i jego zapleczu specjalistycznym. Nasza wiedza i doświadczenie umożliwi studentom doskonalenie umiejętności zawodowych uzyskanych w toku realizacji studiów pod okiem wykwalifikowanej kadry specjalistów zarówno w dziedzinie rehabilitacji jak i fizjoterapii.

 

Pokaż wszystkie aktualności