Gazele biznesu 2011Miło nam poinformować, iż Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce został laureatem XII Edycji Rankingu Gazele Biznesu 2011.

Tym samym, jako jedna z czterech placówek ochrony zdrowia (Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie, Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie, Olsztyński Ośrodek Onkologiczny Kopernik), znalazł się w gronie 100 laureatów rankingu województwa warmińsko-mazurskiego.

 14 marca 2012 r. w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie odbyła się uroczysta gala, podczas której laureatom rankingu zostały wręczone statuetki i pamiątkowe dyplomy.

Na gali nie zabrakło przedstawiciela naszego Szpitala. Pan Marcin Topór – Kierownik Działu Fizjoterapii z dumą odebrał przyznany tytuł.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Gali Gazel Biznesu 2011.

Gazele Biznesu to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm, które (wg organizatora rankingu -  ”Pulsu Biznesu”), dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale dają sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.

Pierwsza edycja rankingu Gazele Biznesu, którego celem jest promowanie małej i średniej przedsiębiorczości,  odbyła się w 2000 roku.


W rankingu weryfikowane są  wyniki finansowe firmy za trzy poprzedzające lata, m. in.: przychody ze sprzedaży, zysk brutto, zysk netto, kapitał własny.

O tytuł Gazeli Biznesu 2011 może ubiegać się firma, która spełni poniższe warunki: rozpoczęła działalność przed rokiem 2008 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś, w latach 2008-2010 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży, w latach 2008-2010 ani razu nie odnotowała straty, w roku bazowym 2008 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych.

Bliźniacze rankingi opracowywane są w Szwecji, Danii, Austrii, Łotwie, Rosji, Estonii i Słowenii.