Kochane Dzieci!

 Moje wszędobylskie elfy doniosły mi niedawno, że jesteście niezwykłymi dziećmi. Postanowiłem więc, że napiszę do Was wyjątkowy, świąteczny list.

Pewnie, co nieco o mnie wiecie, ale opowiem Wam trochę o sobie. Nazywam się Mikołaj, niektórzy nazywają mnie nawet Świętym. Od wielu, wielu lat zajmuję się uszczęśliwianiem ludzi, zwłaszcza dzieci. Szczególnie dużo pracy mam zimą, podczas Świąt Bożego Narodzenia. Otrzymuję wtedy bardzo dużo listów z całego świata. Ogromnie się cieszę, że je dostaję. Dzieci, a nawet dorośli, proszą mnie o różne prezenty. Czasem są to zabawki, a innym razem podróże, zwierzęta albo spotkanie z idolem.

 

A Wy? Mam nadzieję, ze każdy z Was napisał do mnie w tym roku. Czytanie dziecięcych listów i spełnianie Waszych marzeń to moje ulubione zajęcie. Cały rok czekam na ten wspaniały czas. Na co dzień w pracy pomagają mi elfy. Często są nieznośne i psocą, trochę tak jak Wy, ale zawsze mogę na nie liczyć, tak samo, jak można liczyć na Was. Wy zajmujecie się nauką i zabawą, a moje elfy pracują głównie przy sortowaniu listów, pakowaniu prezentów oraz ich adresowaniu, tak, bym wiedział, komu dostarczyć odpowiednią paczkę.

O Was, moi kochani, słyszałem same dobre rzeczy. Elfy twierdzą, że jesteście bardzo grzeczni i chętnie pomagacie tym, którzy tej pomocy potrzebują. Wiem też, że jesteście koleżeńscy i pracowici. Obyście zawsze byli tacy wyjątkowi, bym co roku mógł odwiedzać Was z workiem pełnym wymarzonych podarunków.

Moi drodzy, życzę Wam, przede  szybkiego powrotu do zdrowia oraz by w Waszym życiu nie zabrakło uśmiechu, niesamowitych przygód, spełnionych marzeń i odrobiny magii. Cieszę się, że przeczytacie mój list. Już nie mogę się doczekać, kiedy przeczytam listy od Was.

Pozdrawiam ciepło i świątecznie, już niedługo Was odwiedzę!

Ameryka, grudzień  2016                                                                                                               https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRorZxClO5SkP11g_7-7N0dG5Ddn6eLM84LKS58wExzWKldFavvmkCH9u0M