Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce

świadczy odpłatne usługi dla osób dorosłych oraz pacjentów  nieubezpieczonych.

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem usług.

Rejestracja telefoniczna pod numerem 602 642 312

USŁUGI W ODDZIALE LARYNGOLOGII DLA PACJENTÓW NIEUBEZPIECZONYCH 

I UBEZPIECZONYCH BEZ SKIEROWANIA 

ZABIEGI W ZAKRESIE LARYNGOLOGII I CHIRURGII PLASTYCZNEJ TWARZY W ZNIECZULENIU OGÓLNYM:

1

FESS (FEOZ) - funkcjonalna endoskopowa operacja zatok z użyciem shavera 

9 950,00 zł

2

Septoplastyka - operacja przegrody nosa 

6 500,00 zł

3

DCR (dacryocystorynostomia) - operacja niedrożności dróg łzowych z założeniem silikonowych dreników Monoka 

6 950,00 zł

4

Blepharoplastyka - plastyka powiek

6 200,00 zł

5

Adenotomia - usunięcie migdałka gardłowego w kontroli endoskopowej 

5 500,00 zł

6

Tonsillectomia - usunięcie migdałków podniebiennych za pomocą coblatora Arthrocare II

6 350,00 zł

7

Korekcja odstających uszu 

7 000,00 zł

8

Plastyka nosa zewnętrznego 

11 000,00 zł

9

 Plastyka nosa zewnętrznego z setoplastyką

 12 000,00 zł

10

Adenotomia z paracentezą uszu i założeniem dreników

6 500,00 zł

11

Obustronny DCR - dacryocystorynostomia 

8 100,00 zł

12

Plastyka nosa zewnętrznego z septoplastyką i koblacją małżowin nosowych dolnych

13 000,00 zł

13

Pakiet I  (Septoplastyka  + tonsillectomia- połączenie 2 zabiegów,  jeden koszt znieczulenia)

9 800,00 zł

14

Pakiet II  (Pakiet II (Tonsillectomia + UVPP)

7 000,00 zł

15

Pakiet III Adenotomia + koblacja małżowin nosowych  

6 100,00 zł

16

Pakiet IV Septoplastyka - operacja przegrody nosa + koblacja małżowin nosowych dolnych

6 950,00 zł

17

Operacja na kościach twarzoczaszki

  od 6 000,00 zł

do 12 000,00  zł

18

Operacja usunięcia rynophymy

6 700,00 zł

19

Rewizja zatok w kontroli endoskopwej z uwolnieniem zrostów

4 050,00 zł

LARYNGOLOGIA
Laryngologia - w zasadzie otorynolaryngologia czyli chirurgia głowy i szyi. Jest to dział medycyny zajmujący się schorzeniami dotyczącymi twarzoczaszki i szyi, w szczególności uszu, nosa, zatok przynosowych, jamy ustnej, języka, gardła i krtani. Jednak nie należy zapominać, że plastyka nosa, operacje na skórze twarzy czy śliniankach także wykonują laryngolodzy. Oferujemy Państwu szeroką ofertę usług obejmującą:
•    leczenie zabiegowe z użyciem tradycyjnych narzędzi chirurgicznych jak i najnowszych osiągnięć współczesnej techniki w postaci diodowego lasera chirurgicznego o dużej mocy, czy koblacji RaVor firmy Sutter używanego do podśluzówkowego zmniejszenia małżowin nosowych oraz plastyki podniebienia miękkiego czy usuwania zmian na błonie śluzowej, a także specjalnego noża plazmowego Arthrocare firmy Smith and Nephew do adenotomii i tonsillectomii
•    leczenie zatok  metodą FESS (functional endoscopic sinus surgery) po polsku FEOZ funkcjonalną endoskopową operacją zatok  z użyciem shakera firmy Medtronic
•    leczenie operacyjne niedrożności dróg łzowych - dacryocystoryntomię endoskopową - z dostępu wewnątrznosowego i założeniem silikonowych dreników Monoka
•     chirurgię plastyczną nosa, uszu powiek

CHRAPANIE I BEZDECHY
Chrapanie to uciążliwe dla otoczenia zjawisko akustyczne powstające podczas snu, a wywołane przez drgające tkanki miękkie w obrębie jamy ustnej i gardła. Współcześnie uważa się, że problem chrapania dotyczy około 40% populacji. Zaobserwowano korelację pomiędzy wiekiem, a częstością chrapania. Wyraźnie zauważalny jest też wpływ trybu życia na częstość występowania chrapania. Dotychczas uważano, że jest to przypadłość typowo męska, ale teraz wiemy już, że podobnie często występuje ona u kobiet, a nierzadko zdarza się i u dzieci.
Najczęstszą przyczyną chrapania u dorosłych jest przerost tkanek miękkich języczka i podniebienia miękkiego. Ich nadmierne wydłużenie i wiotkość powoduje, iż podczas szybkiego przepływu powietrza przez drogi oddechowe są one podatne na zawirowania i drgają wywołując irytujące dźwięki, uciążliwe dla otoczenia, a często i budzące samego chrapiącego. U dzieci zaś, to przerost migdałków podniebiennych i gardłowego odpowiedzialny zarówno za zwężenie dróg oddechowych, jak i chrapanie. Co sprzyja powstawaniu chrapania? Istnieje szereg udokumentowanych czynników odpowiedzialnych za to, że jedni chrapią, a inni nie. Oprócz wymienionych przerostów i nadmiernej wiotkości tkanek miękkich gardła są to wszelkie stany powodujące zwężenie górnych dróg oddechowych. Zgodnie z prawami fizyki opisanymi przez Bernulliego, których praktyczne zastosowanie w przemyśle ma miejsce w zwężce Venturiego, przepływ gazu (powietrza wdychanego i wydychanego) w miejscu przewężenia powoduje spadek ciśnienia. To właśnie spadek ciśnienia powoduje zassanie tkanek podniebienia za przewężeniem w nosie i jest przyczyną powstawania chrapania u chorych ze schorzeniami nosa. A zatem wszelkie patologie w obrębie nosa jak: nieżyt nosa ostry, czy przewlekły, polipy nosa, skrzywienie nosa i przegrody nosa przyczyniają się do powstawania chrapania.
Ponadto stany sprzyjające spadkowi napięcia mięśni podniebienia miękkiego, języczka i gardła są częstym powodem powstawania chrapania. Dlatego właśnie chrapanie występuje okazjonalnie u osób dotychczas niechrapiących, a bardzo zmęczonych, będących pod wpływem środków nasennych czy alkoholu. Zaobserwowano również, że u osób palących papierosy oraz u osób z nadwagą chrapanie występuje częściej.
Czy chrapanie należy leczyć? Zdecydowanie tak. Chrapanie może być niebezpieczne. Często współistnieje ono, albo jest fazą wstępną do występowania bezdechów sennych. Mechanizmy powstawania bezdechów sennych obturacyjnych i chrapania są identyczne. Obie te choroby są przyczyną uczucia ciągłego zmęczenia, senności w ciągu dnia, bólów głowy, trudności w koncentracji, kłopotów z pamięcią, gorszego przyswajania wiedzy. Udowodniono również, że przewlekłe niedotlenienie wywołane chrapaniem, czy bezdechami jest związane z częstszym występowaniem chorób krążenia, nadciśnienia tętniczego, depresji, zaburzeniami erekcji i spadkiem libido. U dzieci może powodować potrzebę oddychania przez usta podczas snu, przez to powodować zaburzenia rozwoju twarzoczaszki i przyczyniać się do powstawania wad zgryzu.
Na szczęście współcześnie jesteśmy w stanie dobrze diagnozować problem i co ważniejsze skutecznie go leczyć. Jeśli chcesz poznać przyczyny swego problemu zapraszamy do nas – pomożemy w jego rozwiązaniu.

LECZENIE CHRAPANIA
Dotychczasowe obserwacje wykazały, że zmiana trybu życia polegająca na zaniechaniu palenia, obniżeniu masy ciała czy unikaniu alkoholu nie przynosiły zadowalających efektów. Także leczenie operacyjne nosa nie zawsze było wystarczające. Współczesny świat medyczny, szukający rozwiązania problemu koncentruje się na miejscu jego powstawania, czyli podniebieniu miękkim. Koblacja to ultranowoczesna metoda leczenia za pomocą energii o bardzo wysokiej częstotliwości, porównywalnej do częstotliwości fal radiowych FM. Energia ta aplikowana podśluzówkowo w obrębie języczka i podniebienia miękkiego powoduje ściśle kontrolowane podgrzanie tkanek do niewielkich temperatur 40-60st. W wyniku tego procesu dochodzi do mikrowłóknienia i usztywnienia oraz obkurczenia tkanek, które stają się wówczas mniej podatne na wibrację. Taka metoda jest również stosowana w naszej placówce.