Ważne telefony:
Kierownik Oddziału lek. Anna Dembińska 89 519 48 27
Zastępca Kierownika Oddziału lek. Ewa Man-Kozłowska 89 519 48 40
Pielęgniarka Oddziałowa mgr piel. Anna Wiercińska 89 519 48 93
Zastępca Pielęgniarki Oddziałowej piel. Zuzanna Staszewska 89 519 48 75
Dyżurka pielęgniarska I 89 519 48 14
Dyżurka pielęgniarska II 89 519 48 09
Gabinet badań
lek. Anna Dembińska, lek. Ewa Man-Kozłowska 89 519 48 40
Sekretariat medyczny 89 519 48 44
Kadra
Kierownik Oddziału Rehabilitacyjnego
lek. Anna Dembińska
specjalista pediatrii i rehabilitacji medycznej
Zastępca Kierownika Oddziału Rehabilitacyjnego
lek. Ewa Man-Kozłowska
specjalista rehabilitacji medycznej
Pielęgniarka Oddziałowa
mgr piel. Anna Wiercińska
specjalistka pielęgniarstwa pediatrycznego
Zastępca Pielęgniarki Oddziałowej
Zuzanna Staszewska
Opis Oddziału:
W oddziale leczone są dzieci w wieku od 3 do 18 lat, wymagające rehabilitacji ogólnoustrojowej neurologicznej (w ramach pododdziału rehabilitacji neurologicznej).
Oddział prowadzi hospitalizacje głównie dzieci ze schorzeniami:
1. Ortopedycznymi – stan po urazach kręgosłupa, złamaniu kończyn, zabiegach ortopedycznych w zakresie narządu ruchu, skoliozy, hiperkifozy, złożone wady postawy, deformacje wrodzone kręgosłupa i kończyn.
2. Chirurgicznymi – po urazach tkanek miękkich, nerwów obwodowych, zabiegach plastycznych, po oparzeniach, zabiegach naczyniowych.
3. Neurologicznymi – mózgowe porażenie dziecięce, przepukliny oponowo-rdzeniowe, dystrofie mięśniowe, niedowłady kończyn, zespoły korzeniowe, zaburzenia nerwów czaszkowych i obwodowych.
4. Neurochirurgicznymi – stany po urazach czaszkowo-mózgowych, stany po urazach rdzenia, stany po uszkodzeniach korzeni i nerwów obwodowych, stany po operacjach OUN i dyskopatiach.
5. Reumatologicznymi – stany podostre upośledzające funkcje narządu ruchu.
Oddział przyjmuje pacjentów po urazach i po zabiegach operacyjnych oraz prowadzi rehabilitacje leczniczą dzieci przygotowywanych do operacji. W szczególności są to: odbudowa i wzmacnianie siły mięśniowej, obniżenie napięcia mięśniowego, elongacja i uruchamianie kręgosłupa, zniesienie przykurczów stawowych i uruchamianie stawów, tworzenie nowych wzorców i technik ruchowych, obsługa protez, nauka chodu samodzielnego, nauka samoobsługi. Przygotowanie przedoperacyjne obejmuje również diagnostykę: radiologiczną, laboratoryjną, spirometryczną, fizykoterapeutyczną oraz kinezyterapeutyczną.
Pobyt w oddziale:
Przyjęcia do Szpitala odbywają się w sposób planowy.
Pacjentom przebywającym w oddziale bez rodziców, Szpital zapewnia opiekę, w czasie wolnym od rehabilitacji i zajęć lekcyjnych, przez wykwalifikowany zespół opiekunek dziecięcych/medycznych, terapeutów zajęciowych.
Podczas pobytu w Oddziale dziecku może towarzyszyć rodzic/opiekun. Pobyt całodobowy rodzica/opiekuna jest płatny w zależności od wybranej opcji, do ustalenia na oddziale. Rodzice/Opiekunowie pozostający z dzieckiem w oddziale mają możliwość wykupienia posiłków w stołówce szpitalnej.
Zgłoszenia chęci korzystania z posiłków rodzic/opiekun dokonuje w dniu przyjazdu do szpitala w oddziale. Ceny poszczególnych posiłków i pokoi znajdują się w cenniku. Przed przyjazdem prosimy o zapoznanie się z informacjami na temat przygotowania dziecka do pobytu w szpitalu.
Na terenie Szpitala funkcjonuje szkoła podstawowa. Zaleca się, aby dziecko było zaopatrzone w podręczniki szkolne.
Wypisy pacjentów z Oddziału Rehabilitacyjnego odbywają się od godz. 12.00