Z ogromną radością informujemy, że nasz Szpital, wspólnie z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego, zdobył PIERWSZE MIEJSCE w kategorii „Działania na rzecz ochrony zdrowia i środowiska naturalnego” w Ogólnopolskim Konkursie „Zdrowy szpital przyszłości – inspiracje”!
Wyróżnienie to otrzymaliśmy za projekt Północnego Centrum Psychiatrii – inicjatywę, która ma realny wpływ na poprawę zdrowia psychicznego Dzieci i Młodzieży.
Realizacja tego projektu nie byłaby możliwa bez wsparcia i zaangażowania Pana Marcin Kuchciński – Marszałek Woj. Warmińsko-Mazurskiego oraz Pani Wicemarszałek Sylwia Jaskulska, a także Pana Senatora Gustaw Marek Brzezin (poprzedniego Marszałka Województwa), których wiedza, determinacja oraz troska o zdrowie i życie pacjentów umożliwiają realizację tych ambitnych planów.
Serdeczne i pełne wdzięczności podziękowania składamy wszystkim pracownikom szpitala oraz osobom zaangażowanym w projekt Północnego Centrum Psychiatrii, w szczególności Panu Doktorowi Adrianowi Kowalskiemu, konsultantowi wojewódzkiemu w dziedzinie psychiatrii dziecięcej. To dzięki Waszemu codziennemu zaangażowaniu, ciężkiej pracy i oddaniu możemy realizować projekt, który oferować będzie pacjentom kompleksową, profesjonalną i przyjazną opiekę psychologiczno-psychiatryczną.
Dodatkowo, z dumą informujemy, że nasz szpital został także laureatem 4. miejsca w kategorii „Innowacyjne rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia, dostęp do usług – urządzenia, technologie, telemedycyna, aplikacje, rozwiązania start-upów” za wdrażany system sztucznej inteligencji „CACTUS”.
Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa dr n. med. Marek Mikołajczyk, specjalista alergologii i pediatrii oraz medycyny transportu wspólnie z Międzynarodowym Konsorcjum Naukowym SANO na czele z dr Jose Sousa opracował ten innowacyjny model, który jest ogromnym krokiem naprzód w zakresie diagnostyki alergii i wspierania lekarzy w podejmowaniu decyzji medycznych. System CACTUS, oparty na technologii sztucznej inteligencji, ma zdolność do analizowania danych pacjentów, dzięki czemu umożliwia szybsze i bardziej precyzyjne diagnozy nawet przy ograniczonej ilości informacji. To nowatorskie rozwiązanie pozwoli na jeszcze lepsze i bardziej spersonalizowane leczenie alergii.
To właśnie dzięki wspólnemu zaangażowaniu oraz wytrwałości możemy wdrażać innowacje, które zmieniają oblicze służby zdrowia i podnoszą jakość życia naszej społeczności. Otrzymane nagrody są dla nas powodem do dumy i ogromnej motywacji do dalszych działań.
Razem budujemy lepszą przyszłość!